Prelekcja na temat zdrowia psychicznego

W dniu 26.03.2026r. miałam przyjemność wygłosić prelekcję nt. zdrowia psychicznego w związku z projektem społecznym zespołu „crash out”, realizowanym w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej oraz VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.

Projekt skupia się na lepszym zrozumieniu, w jaki sposób środowisko wpływa na pracę mózgu, oraz przekazywaniu wiedzy o skutecznych sposobach radzenia sobie z negatywnymi skutkami tych wpływów. Celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców oraz zwiększenie świadomości na temat. Podczas rozmowy rozmawialiśmy o zagrożeniach związanych ze zdrowiem psychicznym dotyczących młodych ludzi, odporności psychicznej, możliwościach wsparcia, higienie psychicznej i konsekwencjach jej braku.